Kaja Mianowana

Kaja Mianowana jest solistką musicalową i estradową.

Swoją karierę sceniczną rozpoczęła w wieku 17 lat, kiedy w castingu przeprowadzanym przez samego Andrew Lloyda Webbera otrzymała główną rolę kobiecą – Christine Daaé w musicalu wszechczasów „Upiór w operze” realizowanym w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Stała się jednocześnie jedną z najmłodszych na świecie odtwórczyń tej roli.
Już w trakcie prób do Upiora zadebiutowała na scenie jako Jemima w musicalu „Koty”. W 2010 r. zagrała główną rolę, Cosette w musicalu „Les Miserables” Claude’a Michela Schönberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. We wrześniu 2012 r. ponownie wcieliła się w rolę Christine, tym razem w musicalu „Phantom” Maury’ego Yestona i Arthura Kopita w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Od 2013 r. ponownie występuje w „Upiorze” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie oprócz roli Christine wciela się również w postać tancerki, Meg Giry. W listopadzie 2014 r. zagrała Lukrecję w spektaklu „Machiavelli” w reżyserii Tomasza Obary w Teatrze Muzycznym w Lublinie, a w sierpniu 2015 r. Jennifer Cavilleri podczas polskiej prapremiery słynnego musicalu „Love Story” w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.
W roku 2016 wygrała casting do pop opery „Notre Dame de Paris” wystawianej przez Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Do roli Fleur de Lys została wyznaczona przez samego kompozytora muzyki do widowiska, Riccardo Cocciante.

Obecnie przygotowuje się do premiery autorskiej produkcji TM ROMA, musicalu „Piloci”.

W listopadzie 2015 r. Kaja wygrała I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu piosenki Anny German w Moskwie.

W kwietniu 2017 Kaja została zaproszona do udziału w prestiżowym projekcie – występu z okazji otwarcia międzynarodowych targów technologicznych Hannover Messe. Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej oraz studiami dubbingowymi w Polsce.

Jest wokalistką zespołu MelluSya, z którym pracuje nad wydaniem pierwszej, debiutanckiej płyty.

REPERTUAR

Repertuar Kai Mianowanej obejmuje szerokie spektrum utworów: od muzyki dawnej przez musical, pieśni romantyczne aż po ambitny repertuar jazzowy.
Występuje z zespołami klasycznymi, kameralnymi lub z towarzyszeniem pojedynczego instrumentu (fortepian, skrzypce).

Komentarze są wyłączone.