polishfloyd

About

Legenda rocka progresywnego – Pink Floyd – doczekał się chyba największej liczby zespołów tribute’owych. Powodem jest być może tęsknota tak artystów jak i publiczności aby muzyka za brzemieniem muzyki wykonywanej na żywo, by muzyka ta brzmiała jak najczęściej i jak najdłużej na scenach całego świata. Nie do przecenienia jest także oczekiwanie, że oprócz mistrzostwa na scenie każdy koncert będzie stanowił niezwykłe widowisko pełne feerii świateł, multimediów i przejmującego brzmienia muzyki.

Zespół POLISH Floyd powstał w lutym 2019 roku. Jego trzon stanowią muzycy grający wcześniej w podobnej formacji o nazwie Another. Część muzyków postanowiła kontynuować swoją pasję – tym razem pod nową nazwą nawiązującą do innych wielkich Tribute’owych zespołów grających muzykę Pink Floyd. I tak narodził się POLISH Floyd.

Grupę tworzy 11 fantastycznych artystów, którzy są fanami zespołu Pink Floyd. Trzon zespołu stanowią artyści, którzy grają razem muzykę Pink Floyd od ponad dziesięciu lat. Cały zespół to profesjonalni muzycy współpracujący na co dzień z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Dbałość o szczegóły i wierność oryginałowi przejawia się choćby w tym, że zespół nie ustaje w poszukiwaniu brzmienia idealnie zgodnego z pierwowzorem – używając identycznych instrumentów, efektów oraz sampli jak pierwowzór. To wszystko nadaje ich koncertom niepowtarzalny klimat – taki, jak w swych utworach i na koncertach tworzyła grupa Pink Floyd.

Skład zespołu:

Wokal – Nicola Palladini
Chórek – Aleksandra Królik, Karolina Leszko, Ewa Niewdana – Hady
Instrumenty klawiszowe – Paweł Harańczyk
Gitary – Grzegorz Koniarz, Marcin Kruczek, Piotr Myjak
Gitara basowa – Paweł Pyzik
Perkusja – Ryszard Pałka
Saksofon – Dariusz Rybka

Światło: Marcin Nogas
Wideo i multimedia: ….

Setlista 2019:

01 Obscured by Clouds
02 When You’re In_Sorrow
03 Shine On You Crazy Diamond 1-5
04 What Do You Want From Me
05 Learning To Fly
06 Keep Talking
07 Coming Back To Life
08 Hey You
09 High Hopes
10 The Great Gig In The Sky
11 Marooned
12 Breathe
13 Dogs (You’ve Got to Be Crazy)
14 Time
15 Have A Cigar
16 Money
17 Wish You Were Here
18 Another Brick In The Wall Part 2
19 One Slip
20 Comfortably Numb

Najbliższe koncerty:

Lublin, 13 Grudnia 2019 godz. 20:00. Centrum Spotkania Kultur
BILETY

Komentarze są wyłączone.