MelluSya

„MelluSya to zespół, który nadaje współczesnej poezji inną barwę – wydobywa z niej zmysłowość, intymność i piękno”

Nasza muzyka to ambitna forma dopasowania muzyki do rozmait

ych utworów poetyckich. Operuje wszelkimi środkami wyrazu należacymi za równo do kanonu klasycznego jak i do współczesnej muzyki jazzowo-rozrywkowej.

Mellusya została założona przez Vlastę Traczyk w 2013 roku. Początkowo celem było wykonanie nagrań kilku kompozycji Vlasty, jednak z czasem okazało się, że muzyka ta cieszy się tak dużym zaintersowaniem, że należało zająć się programem koncertowym i rozpocząć występy. W lekko modyfikowanym składzie zespoł występuje od roku 2014.

SKŁAD ZESPOŁU

Kaja MianowanaWokalistka na miarę XXI wieku. Piękna, zdolna, pracowita. Udziela się w tak wielu przedsięwzięciach, że nie sposób wyliczyć choćby istotną część z nich, warto jednak nadmienić, że jest stałą odtwórczynią głównych ról w musicalach w teatrze Roma, studiuje w klasie Wokalnej na Uniwesytecie Muzycznym Fryderyka Chopina i swoim anielskim głosem pozbawia tchu słuchaczy zespołu Mellusya.

 

Kinga Kłoczko
Zawodowo zajmuje się weterynarią jednak jej prawdziwą pasją są skrzypce. Każde solo Kingi to dla prawdziwego melomana chwila wzniesienia się ponad rzeczywistość. Jej zdolności improwizacyjne wyciągają zespół Mellusya na wyrzyny artyzmu.

Karol Krasiński i 

Adam Wardziak
Stanowią sekcję zespołu. Karol jest znakomitym perkusistą, skończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji, Adam skończył również tą uczelnię w klasie Kontrabasu. Obaj poza zespołem Mellus

 

ya pracują w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, a także udzielają się w innych prestiżowych projektach muzycznych.

Vlasta Traczyk
Olśniewa nietylko wyglądem jest również niezwykle utalentowaną kompozytorką i pianistką. Skończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji. Vlasta dzięki swoim wschodnim korzeniom nosi w sobie subtelną nutę melancholii, która przelana na partyturę w jej kompozycjach potrafi oczarować każdego.

Zachęcamy do zapoznania sie z kilkoma próbkami twórczości Zespołu:

From Childhood

So Sweet

Korale

 

Komentarze są wyłączone.