polishfloyd

About

Legenda rocka progresywnego – Pink Floyd – doczekał się chyba największej liczby zespołów tribute’owych. Powodem jest być może tęsknota tak artystów jak i publiczności aby muzyka za brzemieniem muzyki wykonywanej na żywo, by muzyka ta brzmiała jak najczęściej i jak najdłużej na scenach całego świata. Nie do przecenienia jest także oczekiwanie, że oprócz mistrzostwa na scenie każdy koncert będzie stanowił niezwykłe widowisko pełne feerii świateł, multimediów i przejmującego brzmienia muzyki.

Zespół POLISH Floyd powstał w lutym 2019 roku. Jego trzon stanowią muzycy grający wcześniej w podobnej formacji o nazwie Another. Część muzyków postanowiła kontynuować swoją pasję – tym razem pod nową nazwą nawiązującą do innych wielkich Tribute’owych zespołów grających muzykę Pink Floyd. I tak narodził się POLISH Floyd.

Grupę tworzy 11 fantastycznych artystów, którzy są fanami zespołu Pink Floyd. Trzon zespołu stanowią artyści, którzy grają razem muzykę Pink Floyd od ponad dziesięciu lat. Cały zespół to profesjonalni muzycy współpracujący na co dzień z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Dbałość o szczegóły i wierność oryginałowi przejawia się choćby w tym, że zespół nie ustaje w poszukiwaniu brzmienia idealnie zgodnego z pierwowzorem – używając identycznych instrumentów, efektów oraz sampli jak pierwowzór. To wszystko nadaje ich koncertom niepowtarzalny klimat – taki, jak w swych utworach i na koncertach tworzyła grupa Pink Floyd.

Skład zespołu:

Wokal – Nicola Palladini
Chórek – Aleksandra Królik, Karolina Leszko, Ewa Niewdana – Hady
Instrumenty klawiszowe – Paweł Harańczyk
Gitary – Grzegorz Koniarz, Marcin Kruczek, Piotr Myjak
Gitara basowa – Paweł Pyzik
Perkusja – Ryszard Pałka
Saksofon – Dariusz Rybka

Światło: Marcin Nogas
Wideo i multimedia: ….

Setlista 2019:

 1. When You’re In_Sorrow
 2. Shine On You Crazy Diamond 1-5
 3. What Do You Want From Me
 4. Learning To Fly
 5. Keep Talking
 6. Coming Back To Life
 7. Hey You
 8. High Hopes
 9. The Great Gig In The Sky
 10. Marooned
 11. Breathe
 12. Dogs (You’ve Got to Be Crazy)
 13. Time
 14. Have A Cigar
 15. Money
 16. Wish You Were Here
 17. Another Brick In The Wall Part 2
 18. One Slip
 19. Comfortably Numb

 

Najbliższe koncerty:

Lublin, 13 Grudnia 2019 godz. 20:00. Centrum Spotkania Kultur
BILETY

Komentarze są wyłączone.