WpółDrogi Festival2019

WpółDrogi Festival - Festiwal artystycznie różnorodny

WpółDrogi Festival – Festiwal artystycznie różnorodny

O festiwalu | ProgramO miejscuBilety i rezerwacjeSponsorzy, partnerzy i patroni| Dla mediów

 

O WpółDrogi Festivalu

WpółDrogi Festival to festiwal artystycznie różnorodny. To spotkanie z artystami reprezentującymi różne gatunki i stylistyki z którymi spotkacie się Państwo już poi raz trzeci w uroczym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym

Od samego początku istnienia Fundacji Rozwoju Kultury ArtBiz, naszym marzeniem było stworzenie stałego wydarzenia będącego odzwierciedleniem idei Fundacji – łączyć gatunki, stylistyki i artystów z publicznością spragnioną sztuki w najlepszym wykonaniu a jednocześnie dać szansę młodym, mniej znanym artystom na prezentację swojego talentu i dorobku szerszej publiczności.

Przy okazji pierwszego koncertu w Kazimierzu pokochaliśmy to miejsce od pierwszego wejrzenia. Olśnieniem był fakt, że w czasie długiego weekendu majowego w Kazimierzu Dolnym oferta wydarzeń artystycznych jest stosunkowo niewielka. Oznaczało to, że istnieje nisza, która tylko czeka by ją zapełnić. I tak uczyniliśmy organizując na przełomie kwietnia i maja 2017 roku pierwszą edycję WpółDrogi Festivalu. Zainteresowanie publiczności potwierdziło, że nasz pomysł to strzał w przysłowiową dziesiątkę. I tak narodziła się nowa, świecka tradycja….

Artyści

W ramach tegorocznego festiwalu wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki oraz stylistyki artystyczne. Wspomnimy pieśni najsłynniejszych bardów, usłyszymy muzykę żydowską, a także klasykę w nowym, nieoczywistym wykonaniu. jak zwykle nie zabraknie także spektaklu teatralnego.

Program

27 kwietnia 2019 godz. 19:00
„Mały Książę”. Tadeusz Kwinta (Piwnica Pod Baranami). Monodram

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.”

Monodram „Mały Książę” w autorskim spektaklu Tadeusza Kwinty to spektakl, który odniósł niebywały sukces. Będący sceniczną adaptacją słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zajmującej szczególne miejsce pośród najważniejszych lektur, lubianej nie tylko przez dzieci i młodzież, ale i przez dorosłych. Pamiętajmy, że jest to jedna z najczęściej cytowanych przez dorosłych książek.
Tadeusz Kwinta – reżyser i twórca scenicznej wersji „Małego Księcia” proponuje monodram jako formę teatralną najwierniej oddająca spojrzenie autora. „Mały książę” to baśń o potrzebie przyjaźni i miłości; o poczuciu obowiązku i o samotności; o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności; przekonująca nas, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…dobrze widzi się tylko sercem”. Humor przeplatający się z poezją, wzruszenie wzmocnione refleksją, to przy wartkiej narracji główne atuty spektaklu.
Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.

Bilety:

Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe.
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

1 maja 2019 godz. 19:00
Koncert „W Skrzypcowym Świecie. „ROK duo” – Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka).

„Skrzypce ukoją swoim wdziękiem duszę moją
Muzyka popłynie z ich wnętrza jak rzeka
przeszywając mnie
Dotykając dna serca ludzkiego” (fragment wiersza jano73)

W wykonaniu dwóch młodych świetnych instrumentalistów usłyszymy koncert niezwykły. „W skrzypcowym świecie” to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach – od klasyki, poprzez muzykę etno, musical do rocka. Koncert ten to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego niemal spotkania z magicznym instrumentem – skrzypcami.

Bilety: 

Przedsprzedaż: 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe

2 maja 2019 godz. 19:00
koncert „Ogród wiszący”. Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów)

usłyszymy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata, w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury…
Koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa Ogród wiszący-Pieśniarze świata – który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.

Bilety:

Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

3 maja godz. 19:00
„Tak bym chciał”.  Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz

Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. Pierwszą cześć artyści poświęcą twórczości Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Macieja Pietrzyka  – przedstawicieli pokolenia „bardów Solidarności”. Pamiętamy bowiem, że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. W ten sposób więc oddamy hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność i stali zawsze na straży wartości najważniejszych.

Na drugą koncertu część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się nowsze także kompozycje z płyty syna – Michała utrzymane w bardziej rockowych klimatach, które usłyszeć można na jego płycie „Breaking Glass”.

Bilety:

Przedsprzedaż 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe

4 maja godz. 19:00
„Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska

Koncert niezwykły, magiczny… Idealnie wpasowujący się w klimat miejsca w którym się będzie odbywał. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych.
W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (piano) i Przemysław Skałuba (klarnet, saxofony i duduk)

Ostatnie występy Artystki w Piwnicy Pod Baranami oraz w Kalinowym Sercu w Warszawie spotkały się z żywiołową reakcją publiczności.

Bilety:

Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

O miejscu

Dawna Synagoga BeitenuKazimierz Dolny często – i słusznie – nazywany jest jednym z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski. Urokliwe miasteczko nad Wisłą oferuje szereg atrakcji turystycznych. i wiele możliwości wypoczynku i rekreacji. O wyjątkowości Kazimierza Dolnego decyduje w dużym stopniu jego niepowtarzalna architektura. Jednym z najciekawszych zabytków jest Dawna Synagoga, którą – zgodnie z legendą – miał ufundować sam król Kazimierz Wielki jako dar dla swojej ukochanej Esterki. Kamienie na budowę miały pochodzić ze Ściany Zachodniej w Jerozolimie, a parochety podobno uszyła sama Esterka. Dziś w synagodze działa muzeum, w którego salach na co dzień działa wystawa fotograficzna Benedykta Jerzego Dorysa „Żydowski Kazimierz”, oraz odbywają się wydarzenia artystyczne. Sala Dawnej Synagogi charakteryzuje się doskonałą naturalna akustyką i tworzy niezwykły klimat do kontemplacji sztuki na najwyższym poziomie.

Bilety, rezerwacje

Regulamin imprez

Sala Synagogi dysponuje ok. 100 miejscami.

BILETY

można nabyć: codziennie w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00
Internetowo na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl, oraz ewejsciowki.pl

Rezerwacje

tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl

Sprzedaż grupowa

tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Sponsorzy, partnerzy, patroni

Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu:
Województwa Lubelskiego

 

 

 

 

Patronat medialny

portalkazimierski

 

 Partnerzy

 

 

Dla mediów, materiały do pobrania

kliknięcie w plakat otworzy zawartość folderu zawierającego materiały dotyczące WpółDrogi Festivalu

Komentarze są wyłączone.