Dzień VII. Zespół Mellusya – Koncert

Ostatni dzień WpółDrogi Festivalu to koncert zespołu MelluSya.

Zepół MelluSya

Koncert

Na koncert w wykonaniu zespołu MelluSya złożą sie utwory z płyty, która właśnie jest w trakcie przygotowywania. Twórczość MelluSyi to połączenie klasyki, smooth jazzu i muzyki popularnej z poezją. Muzykę do tekstów Edgara Alana Poe, Anny Achmatowej, Emily Dickinson a także młodych polskich poetów: Marty Zdrady, Pawła Grec, Julisza E. Bolka, Marii Piotrowskiej i innych napisała Vlasta Traczyk. Usłyszymy m. in. takie kompozycje jak: „Zjaw mi się we śnie”, „Spójrz w moje oczy”, „Na szyi drobnych sznur korali”, „O zapomnieniu” oraz „So sweet”, czy „From childhood”.

Koncert zespołu MelluSya to zawsze czas pełen pięknych wzruszeń. Będzie #lirycznie #pieknie #sentymentalnie

O zespole

MelluSya to zespół, który nadaje współczesnej poezji inną barwę – wydobywa z niej zmysłowość, intymność i piękno.

Zespół powstał w 2013 roku. Na początku plany były skromne – opracowanie i wykonanie kilku kompozycji Vlasty Traczyk – kompozytorki i pianistki i ich ewentualna rejestracja. Z czasem okazało się jednak, że powstające, coraz to nowe, kompozycje zespołu to coś ważnego. Poezja w połączeniu z muzyką na którą składają się elementy smooth jazzu, klasyki i muzyki rozrywkowej dała w efekcie utwory o wielkim ładunku emocjonalnym, które bez reszty pochłaniają słuchacza od pierwszych dźwięków.

Wkrótce zespół zaczął koncertować, zaś otrzymywane recenzje i opinie zachęciły młodych artystów do kontynuowania działalności.

Do dziś wydali już swoją pierwszą „EPkę” i intensywnie pracują nad materiałem na całą płytę, która – mamy nadzieję – ujrzy swiatło dzienne przed rozpoczęciem WpółDrogi Festivalu.

Zespół

Vlasta Traczyk –  Pianino, kompozycje

Jest kompozytorką i pianistką. Uczyła się kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, lecz na przekór awangardzie muzyki poważnej, wybrała drogę piosenki wrażliwej i osobistej. W jej muzyce słychać pierwiastek słowiański, słodką ironię jazzu i fascynację epoką rosyjskiego romantyzmu. Jak na kompozytorkę przystało – błądzi w obłokach i jest samotniczką. Próby z zespołem ściągają ją na ziemie i ciągle udowadniają jak ważna jest wspólna zabawa, zarówno w życiu, jak i w muzyce.

Kaja Mianowana – Śpiew

Jest wokalistką i aktorką. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności muzyka dawna, jednak jej droga zawodowa prowadzi głównie przez musical, jazz i muzykę filmową. Od wielu lat gra główne role w Teatrach Muzycznych w Polsce. Jej aksamitny głos wyłania sens warstwy tekstowej utworów, a muzyka MelluSyi ujarzmia lekko nieokiełznany temperament.

Kinga Kłoczko – Skrzypce

Kinga gra na skrzypcach. W osobistych preferencjach muzycznych daleko jej do symfonicznego grania, a MelluSya to dla niej równoważnia między jazzem, folkiem i klasyką. Poza próbami praktykuje weterynarię. Jest oazą spokoju i orędowniczką kompromisów muzycznych.

Adam Wardziak – Kontrabas

Adam jest kontrabasistą. Studiował grę na kontrabasie w Warszawie i Gdańsku. Przyznaje się do romansów z folkiem i rock’n’rollem, jednak jego prawdziwą miłością są jazz i blues. Na co dzień gra w orkiestrze Sinfonia Iuventus. W zespole jest ceniony za umiejętność rozładowania negatywnych emocji, które potrafią narastać w okresach wytężonych prób.

Karol Krasiński – Perkusja

Ukończył Uniwersytet Muzyczny w Warszawie i współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą. Perkusja klasyczna oraz zestaw od małego są jego pasją i spełnieniem. Miesza klasykę z jazzem. Jego podejście do warstwy rytmicznej sprawia, że utwory MelluSyi nabierają enigmatycznego wymiaru. Jego rola w zespole nie ogranicza się jednak tylko do rytmicznych uderzeń. Jego dodatkowym talentem jest umiejętność rozśmieszenia każdego z członków zespołu.

Więcej informacji o zespole znajdziecie Państwo na stronie MelluSya

 

Komentarze są wyłączone.