WpółDrogi Festival 2018

WpółDrogi Festival - Festiwal artystycznie różnorodny

WpółDrogi Festival – Festiwal artystycznie różnorodny

O festiwalu | ProgramO miejscuBilety i rezerwacjeSponsorzy, partnerzy i patroni| Dla mediów

 

O WpółDrogi Festivalu

WpółDrogi Festival – Festiwal artystycznie różnorodny. To spotkanie z artystami reprezentującymi różne gatunki i stylistyki z którymi spotkacie się Państwo w uroczym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym

Zapraszamy na drugą edycję festiwalu od 28 kwietnia do 5 maja do Kazimierza Dolnego.

Artyści

W ramach tegorocznego festiwalu wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki oraz stylistyki artystyczne. Usłyszymy muzykę świata, pieśni sefardyjskie czyli tradycyjną muzykę żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski, jazz poetycki a także posłuchamy klasycznych wykonań muzyki polskiej i zobaczymy monodram muzyczny o Kalinie Jędrusik.

Program

28 kwiecień godz. 20:00
Patrycja Zywert-Szypka w monodramie „Kalina”

Monodram muzyczny w którym zobaczą Państwo Kalinę Jędrusik znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna,
Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.

bilety: 40/45 zł

29 kwiecień godz. 19:00
Łukasz Jemioła. Piosenka przedwojenna – program swingowo- kabaretowy

Łukasz Jemioła – jak sam o sobie pisze i mówi: wokalista, songster wystąpi w recitalu w którym usłyszymy program, na który składają się utwory retro, te znane i te nieznane w nowych swingowo – kabaretowych aranżacjach. Zawsze piękne i pięknie zaśpiewane teksty J. Tuwima, A. Własta, M. Hemara i innych.

bilety: 40/45 zł

1 maja 2018 godz. 20:00
Szalom Chełm. Muzyczna podróż w czasie – koncert klezmerski

koncert nawiązuje do tradycji typowego Stetl pachnącego czosnkiem i cynamonem, rozbrzmiewającego zarówno pieśniami szabasowymi i współczesnymi szlagierami, pieśniami opartymi na psalmach, śpiewanymi po hebrajsku jak i radosnymi utworami weselnymi.
bilety: 50/55 zł

2 maja godz. 19:00
Piwnica Pod baranami. Tadeusz Kwinta. Monodram „Gdzie jest mój Homel?”

Monodram „Gdzie jest mój Homel?” wg llji Erenburga „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” – to opowieść krawca z Homla, którego wiatr historii porwał w szeroki świat, a zarazem opowieść o człowieku broniącym swej godności z humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swojego narodu. Spektakl pełen jest muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy.
bilety: 50/55 zł

3 maja godz. 19:00
Uroczysty koncert z okazji święta 3 maja. Vivat Patria Polonia – Pieśni i arie polskie. 

Soliści scen polskich: Dorota Laskowiecka – sopran i Patrycjusz Sokołowski – bas, którym akompaniować będzie Karolina Hordyjewicz wykonają najbardziej znane pieśni i arie operowe polskich kompozytorów m.in. Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Ignacego Paderewskiego i Henryka Wieniawskiego.

bilety: 35/40 zł

4 maja godz. 19:00
Kaja Mianowana – Pieśni Sefardyjskie

Koncert pieśni sefardyjskich w wykonaniu Kai Mianowanej to kobiece, intymne zwierzenia o niespełnionych marzeniach, tęsknotach, relacjach międzyludzkich i tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To opowieść o niezaspokojonych pragnieniach, rzewna prośba o miłość i wolność, orientalny lament oddający hołd dawnej kulturze judeo-hiszpańskiej. Koncert tworzy spójną, klimatyczną całość, zinterpretowaną w autorski i oryginalny sposób. Skłania do refleksji i zagłębienia się we własne tęsknoty. Zachęca do duchowej podróży w odległe krainy od wieków wędrujących Żydów Sefardyjskich.

bilety: 30/35 zł

5 maja godz. 20:00
MelluSya – poetycki koncert jazzowy

Utwory zespołu to połączenie klasyki, smooth jazzu i muzyki popularnej z poezją. Muzykę to tekstów Edgara Alana Poe, Anny Achmatowej, Emily Dickinson a także młodych polskich poetów: Marty Zdrady, Pawła Grec, Julisza E. Bolka, Marii Piotrowskiej i innych napisała Vlasta Traczyk. Usłyszymy m. in. takie kompozycje jak: „Zjaw mi się we śnie”, „Spójrz w moje oczy”, „Na szyi drobnych sznur korali”, „O zapomnieniu” oraz „So sweet”, czy „From childhood”.

bilety: 40/45 zł

O miejscu

Dawna Synagoga BeitenuKazimierz Dolny często – i słusznie – nazywany jest jednym z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski. Urokliwe miasteczko nad Wisłą oferuje szereg atrakcji turystycznych. i wiele możliwości wypoczynku i rekreacji. O wyjątkowości Kazimierza Dolnego decyduje w dużym stopniu jego niepowtarzalna architektura. Jednym z najciekawszych zabytków jest Dawna Synagoga, którą – zgodnie z legendą – miał ufundować sam król Kazimierz Wielki jako dar dla swojej ukochanej Esterki. Kamienie na budowę miały pochodzić ze Ściany Zachodniej w Jerozolimie, a parochety podobno uszyła sama Esterka. Dziś w synagodze działa muzeum, w którego salach na co dzień działa wystawa fotograficzna Benedykta Jerzego Dorysa „Żydowski Kazimierz”, oraz odbywają się wydarzenia artystyczne. Sala Dawnej Synagogi charakteryzuje sie doskonałą naturalna akustyką i tworzy niezwykły klimat do kontemplacji sztuki na najwyższym poziomie.

Bilety, rezerwacje

Sala Synagogi dysponuje ok. 100 miejscami.
Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl )
bilety można nabyć na portalach: kupbilecik.pl, eventim.pl oraz ekobilet.pl a także na godzinę przed koncertami.

Sponsorzy, partnerzy, patroni

Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu:
Województwa Lubelskiego

Lubelskie - smakuj życie

 

 

Patronat medialny

portalkazimierski

 Partnerzy

 

Dla mediów, materiały do pobrania

kliknięcie w logo „dropbox” otworzy zawartośc folderu zawierającego materiłay dotyczące WpółDrogi Festivalu
dropbox

Komentarze są wyłączone.