WpółDrogi Festival 2020

WpółDrogi Festival – Festiwal artystycznie różnorodny

IV Edycja

14-16 sierpnia 2020 r

O festiwalu | ProgramO miejscuBilety i rezerwacjeSponsorzy, partnerzy i patroni| Dla mediów | Uwagi organizacyjne|

O WpółDrogi Festivalu

WpółDrogi Festival to festiwal artystycznie różnorodny. To spotkanie z artystami reprezentującymi różne gatunki i stylistyki z którymi spotkacie się Państwo już poi raz trzeci w uroczym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym

Od samego początku istnienia Fundacji Rozwoju Kultury ArtBiz, naszym marzeniem było stworzenie stałego wydarzenia będącego odzwierciedleniem idei Fundacji – łączyć gatunki, stylistyki i artystów z publicznością spragnioną sztuki w najlepszym wykonaniu a jednocześnie dać szansę młodym, mniej znanym artystom na prezentację swojego talentu i dorobku szerszej publiczności.

Przy okazji pierwszego koncertu w Kazimierzu pokochaliśmy to miejsce od pierwszego wejrzenia. Olśnieniem był fakt, że w czasie długiego weekendu majowego w Kazimierzu Dolnym oferta wydarzeń artystycznych jest stosunkowo niewielka. Oznaczało to, że istnieje nisza, która tylko czeka by ją zapełnić. I tak uczyniliśmy organizując na przełomie kwietnia i maja 2017 roku pierwszą edycję WpółDrogi Festivalu. Zainteresowanie publiczności potwierdziło, że nasz pomysł to strzał w przysłowiową dziesiątkę. I tak narodziła się nowa, świecka tradycja….

Artyści

W ramach tegorocznego festiwalu wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki oraz stylistyki artystyczne. Wspomnimy pieśni najsłynniejszych bardów, usłyszymy muzykę żydowską, a także klasykę w nowym, nieoczywistym wykonaniu. jak zwykle nie zabraknie także spektaklu teatralnego.

Program

14 sierpnia 2020 godz.19:00
Mateusz Pospieszalski – EMPE3 Project

MATEUSZ POSPIESZALSKI EMPE3 | Audio.com.pl

„Ubarwić własne kompozycje nietypowymi rozwiązaniami muzycznymi i wykorzystać wyjątkowych muzyków”

Koncert okołojazzowy nawiązujący do world music. Składają się na niego kompozycje o intrygujących podziałach rytmicznych i porywających aranżacjach na dęciaki. Wyczuwalne inspiracje przebiegają tutaj od free jazzu spod znaku Ornette’a Colemana po no wave w stylu The Lounge Lizards. Dodatkowego kolorytu nadają kompozycjom lidera jego własne wokalizy i eksperymenty ze śpiewem krtaniowym (*)

Przed Państwem Mateusz Pospieszalski – muzyczny szarlatan grający na wszystkich instrumentach świata – i jego EMPE 3” – zapowiadał w Trójkowym Studio im. Agnieszki Osieckiej, jeden z pierwszych koncertów tegoż bandu, Piotr Stelmach. (*)

Bilety:

Przedsprzedaż: 50 zł
W dniu koncertu: 60 zł

15 sierpnia 2020 godz. 19:00
Kwartet smyczkowy LADIES.

Obraz może zawierać: 4 osobyKwartet istnieje od 2005 roku. Trzon zespołu stanowią absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie zawodowo związane z Teatrem Muzycznym i Filharmonią Lubelską. Kwartet tworzą cztery urocze i pełne temperamentu dziewczyny, dla których muzyka stanowi największą pasję.

Koncert, który kwartet wykona na Festiwalu będzie się składał głównie ze standardów musicalowych i muzyki filmowej.

Bilety: 

Przedsprzedaż: 40 zł normalne

W dniu koncertu: 50 zł normalne

16 sierpnia 2020 godz. 19:00
Wojciech Bochra. I Love Czekolada project

Wojtek Bochra i Jacek OtrębaRodowity Kazimierniczanin, Wojciech Bochra finalista Must Be The Music, kontratenor, obecnie związany z projektem muzycznym „I Love Czekolada”, którego pomysłodawcą jest Jacek Otręba – twórca hitów radiowych takich jak „Ławka” Formacji Nieżywych Schabów. Projekt „I Love Czekolada” tworzą utwory łączące klasyczny wokal z delikatnymi i przepełnionymi emocjami brzmieniami akordeonu i fortepianu. Styl muzyczny jaki reprezentuje sobą cały projekt można określić jako stricte muzyka filmowa z nieco offowymi brzmieniami tworzonymi przez nietypowe połączenia dźwięków. Klimat jaki oddaje muzyka jest pełen mistycyzmu i magii już od usłyszenia pierwszych dźwięków, które wydają się niejako drzemać w duszach muzyków, z których głębi wypływa muzyka.

Bilety:

Przedsprzedaż: 40 zł normalne
W dniu spektaklu: 50 zł normalne

 

O miejscu

Dawna Synagoga BeitenuKazimierz Dolny często – i słusznie – nazywany jest jednym z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski. Urokliwe miasteczko nad Wisłą oferuje szereg atrakcji turystycznych. i wiele możliwości wypoczynku i rekreacji. O wyjątkowości Kazimierza Dolnego decyduje w dużym stopniu jego niepowtarzalna architektura. Jednym z najciekawszych zabytków jest Dawna Synagoga, którą – zgodnie z legendą – miał ufundować sam król Kazimierz Wielki jako dar dla swojej ukochanej Esterki. Kamienie na budowę miały pochodzić ze Ściany Zachodniej w Jerozolimie, a parochety podobno uszyła sama Esterka. Dziś w synagodze działa muzeum, w którego salach na co dzień działa wystawa fotograficzna Benedykta Jerzego Dorysa „Żydowski Kazimierz”, oraz odbywają się wydarzenia artystyczne. Sala Dawnej Synagogi charakteryzuje się doskonałą naturalna akustyką i tworzy niezwykły klimat do kontemplacji sztuki na najwyższym poziomie.

Bilety, rezerwacje

Regulamin imprez

Sala Synagogi dysponuje ok. 100 miejscami.

BILETY

można nabyć: codziennie w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00

Rezerwacje

tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl

Sprzedaż grupowa

tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Sponsorzy, partnerzy, patroni

Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu:
Województwa Lubelskiego

Stali sponsorzy

 

 

 

Patronat medialny

portalkazimierski

 

 Partnerzy

 

 

 

Dla mediów, materiały do pobrania

wkrótce

 

UWAGI ORGANIZACYJNE

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa sie w specyficznym czasie. Panujący stan epidemiczny narzuca odpoedzialnym organizatorom okreslone uwarunkowania.

W celu zapewnienia Państwu oraz artystoma bezpiecznych i komfortowych warunków spotkania zapeniamy:

  • dostępne na miejscu płyny do dezynfekcji
  • maseczki
  • organizację widowni i ograniczenie ilości miejsc tak aby zapewnić właściwe odległości i dystans społeczny

Prosimy o przestrzeganie nastepujących zasad:

  • nabycie biletów tak wcześnie jak to możliwe
  • przybycie na koncert nie wczesniej niż na 30 minut przed koncertem.
  • nie groamdzenie sie przed wejściem na salę widowiskową
  • BEZWZGLĘDNE korzystanie z dostarczonych płynów dezynfekujących orz noszenie maseczki osłaniającej nos i usta
  • po koncertach szybkie opuszczenie sali koncertowej, unikanie bliskiego kontaktu z artystami i innymi osobami biorącymi udział w koncercie.
  • Organizator i obsługa Synagogi zastrzega sobie prawo nie wpuszczenia lub wyproszenia z widowni osób nie przestrzegających ww. obostrzeń bez prawa do zwrotu ceny biletów.

Komentarze są wyłączone.