Dzień IV. Tadeusz Kwinta „Gdzie jest mój Homel?”

Tadeusz Kwinta2 maja wydarzewnie specjalne: spotkanie z Piwnicą Pod Baranami. W monodramie „Gdzie jest mój Homel?” – przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca wg Ilii Erenburga” wystąpi Tadeusz Kwinta, który jest autorem scenariusza, reżyserii i wykonawcą, teksty songów zaś napisała Elżbieta Kuryło.

Spektakl

Monodram „Gdzie jest mój Homel?” – stworzony w oparciu o książkę llji Erenburga „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” – to opowieść krawca z Homla, którego wiatr historii porwał w szeroki świat, a zarazem opowieść o człowieku broniącym swej godności z humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swojego narodu. Spektakl pełen jest muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy.

Miejsce w którym odbywa sie Wpółdrogi Festiwal stworzy dodatkowy kontekst dla tego spektaklu. Wszak tak niedawno po wąskich uliczkach Kazimierza chodziło wielu Lejzorków…

Artysta

Jest jedną z legend krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, zagrał kilkaset ról. Jest reżyserem, autorem sztuk i piosenek dla dzieci. Ma także wiele innych talentów, kocha rzeźbić, malować i rysować. Pracował w wielu teatrach, był dyrektorem artystycznym, prowadził programy dla dzieci w telewizji. Elegancki, pogodny, w doskonałej formie (źródło).

 

Komentarze są wyłączone.